Tütün Dağıtım ve Pazarlama

Tütün Dağıtım ve Pazarlama

Tütün dağıtım ve pazarlama;Tütün, kurutulmuş yapraklarından yararlanılan tek yıllık bir endüstri bitkisidir. Tütün bitkisinin kurutulmuş yaprağı, tütün mamulleri sanayiinin temel hammaddesini oluşturur. Bilinen tütün mamulleri; sigara, sigar (puro, sigarillo), tömbeki, pipo, enfi ye, kıyılmış tütün ve çiğneme tütünüdür.
Dünyada, 120’dan fazla ülkede her yıl yaklaşık 4 milyon hektar alanda tütün tarımı yapılmakta ve 6-7 milyon ton yaprak tütün elde edilmektedir (Gümüş, 2009).
Türkiye’de tütün, cumhuriyet öncesi ve sonrası devamlı olarak özel kanunlarla düzenlenen özel bir ürün olmuş, piyasası devlet tekeli şeklinde devamlı kontrol altında tutulmuştur.

4733 Sayılı Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun’la tütün piyasası serbest hale getirilmiş olsa da kamunun denetim, düzenleme ve gözetimi devam ettirilmiştir.

Tütün dağıtım ve pazarlama

Son yıllarda Türkiye tütün sektöründe köklü değişiklikler yaşanmıştır. Üretici tütünlerinin pazarlama organizasyonu değişmiş, destekleme alımları sona erdirilmiş ve bunlara bağlı olarak üretici sayısı,üretim alanı ve üretim miktarında büyük azalmalar yaşanmıştır. Buna ek olarak Tekel Genel Müdürlüğü yerine yeni kurulan Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) piyasa
düzenleme, gözetim ve denetim görevlerini üstlenmiştir.

Adıyaman Tütün Çeşitleriyle,Türkiye geneli Kargo sistemi ile Çalışmaktayız,Üretimini ve Satışını Yaptığımız Tütünler,Üç kademeden Oluşmaktadır ,Orta Kademeli tütün,İyi tütün ve Süper Özel içim tütün çeşitleriyle hizmet vermekteyiz.

Yüklü alımlarda Kendi araclarımızla ,Tütün ihtiyacınızı karşılamaktayiz.

Adıyaman Bölgesinde Üretilen ve Satışını Yaptığımız Tütün Çeşitlerimiz.

 • Çelikhan Tütünü -Yumusal,Orta ve Özel içim tütünlerdir,Renk sarı ve Portakal Kırmızısıdır.
 • Bulam Tütünleri
 • Algan Tütünleri – Kırmızı ve Sert içimdir
 • Koçali Tütünleri
 • Adıyaman Sarmalık Tütünler
 • Adıyaman Tezgahlık Tütünler,
 • Tekel Tütünleri
 • Filitre
 • Nargile Çeşitleri

Satışını Yaptığımız Tüm ürünlerde Garanti ve İade imkanı sağlıyoruz..

Piyasada Adıyaman çelikhan tütünü,bulam veya algan tütünü adı altında satış yapılan tütünlerin ne derece Kaliteli olduğunuz Anlamanız Mümkün değil.Bizimtutuncu.net Kalitesiyle En kaliteli tütünleri,bütçenize ve Damak zevkınıze hitap eden ürünlerle hizmet vermeye devam ediyoruz.

Toptan ve Parekende Tütün Alımlarınız için İletişim bilgilerimizden Bizlere Ulaşabilirsiniz.Ürünlerimiz garantilidir.

  Hemen Sizi Arayalım

  Open chat
  Size nasıl yardımcı olabiliriz.